UDÁLOSTI / KURZY

Eng Czech 

Léto (2023) kurzy

 

Mama&Kid Yoga Week 

v termínu  7.8. - 13.8.2023 

ve Wonder-Full-Life centru  https://wonder-full-life.cz/  

v Teplicích nad Metují 


 

Zveme Vás na týdenní jógový pobyt do krásného prostředí nedaleko Adršpašsko-teplických skal určený pro mámy s dětmi od 5 let. 

Vnímáme současný trend v českých rodinách a s ním spojený vznik fenoménu tzv. matky samoživitelky. Ženy, která se ocitá v nelehké životní situaci, vstupuje do nových rolí, střetává se s vnější a vnitřní realitou, které si dost často odporují, čelí sílícímu pocitu nespokojenosti a upadá do začarovaného kruhu, z kterého nevidí cestu ven. Dost častý scénář. Samozřejmě není jediný. I mezi hrdinkami se najdou superhrdinky. 😊 

Ať už máte či nemáte nálepku „mámy samoživitelky“ a víte, že potřebujete ve svém životě nastartovat změnu, prostě udělat ten první krok, aby se situace zlepšila a jóga je vám blízká anebo jste ochotni jí dát šanci, jste vítány. 

Jsme 3 ženy, 3 mámy, 3 lektorky. A chceme sdílet naše zkušenosti, vědomosti a nadšení z jógy a ukázat vám tak jednu z možných cest, jak začít dávat sebe a svůj život dohromady. Chceme vám zprostředkovat prožitek radosti a povznesení z pravidelného tělesného cvičení a vytvořit tak základ pro zdravě návykový vzorec. Chceme, abyste ochutnali pocit rostoucí síly a pružnosti v těle, který se přenese do ostatních oblastí vašeho života. Chceme vám vytvořit prostor na zklidnění, ztišení, uvolnění, pouštění a nalezení nového prostoru v sobě, abyste mohly kráčet životem s větší důvěrou v samy sebe. A rozhodně chceme, abyste svoje děti vzaly s sebou, aby byly součástí všeho, čím procházíte a abyste nemusely řešit vnitřní konflikt, komu dát prioritu, zda sobě nebo jim.  

Praxe jógy bude vedena v systému SPIRÁLNÍ JÓGY https://www.spiralni-joga.cz/, která tradiční jógové techniky, zejména školy B.K.S. Iyengara obohacuje o moderní poznatky trojrozměrného spirálního pohybu a učení myofasciálních linií. Spojením tisíce let starého vědění jogínů s poznatky z výzkumu evoluce, anatomie a moderní medicíny vzniká návod pro bezpečný a komplexní fitness-systém ke každodennímu použití. Ke cvičení budou využívány pomůcky.  

Začínáme v pondělí večeří v 18 h a končíme v neděli obědem ve 13 h. 

 

Na jaký program se můžete těšit:

MAMA program                            

ranní dechová cvičení/meditace 

dopolední 2h lekce jógy včetně relaxace 

večerní jin jóga/masírování trigger pointů = bolestivé body ve svalech/obličejová jóga/masáže 

Mama Know-How ohledně péče o sebe  

 

KID program        

jóga pro děti, deskové hry, tvořivá dílna, bojovka, venkovní hry, trampolína, dětské hřiště 

  

MAMA&KID program        

  

 

 

 

společná jóga 

výlety do Adršpašsko-teplických skal a Broumovských stěn 

koupání v místním retro koupališti 

hudební večer u piána 

táborák 

a cokoli spolu vymyslíme... 

 

Ubytování a cena: 

Jedná se o komornější retreat z důvodu malých ubytovacích kapacit. K dispozici je 5 pokojů s celkovou kapacitou 15 lůžek. Sociální zařízení jsou sdílené. Nabízíme 2 cenové kategorie.  

 

Ubytování na pokoji 

Ubytování ve stanu/tělocvičně 

Mama 

                   11 250 Kč 

8 200 Kč 

Kid 9-12 let 

8 700 Kč 

6 700 Kč 

Kid 5-8 let 

7 200 Kč 

5 200 Kč 

 

Strava: 

Strava je veganská/vegetariánská/ájurvédská upravená tak, aby chutnala i dětem. Zahrnuje 3 hlavní jídla denně.  

Pečovat o Vás budou: 

Vendula Carr *1983   

Zájem o výživu, pohyb a fungování lidského těla ji vedl od sportovní atletické školy v dětských letech až k doktorátu z Potravinářské chemie v dospělosti. S jógou koketovala dlouho, ale její opravdový účinek na harmonizaci těla a mysli pochopila až ve chvíli, kdy se do ní zamilovala, oddala se studiu, zahrnula ji do každodenního života a začala ji předávat dál. Je nadšená pianistka, milovnice cestování a aktivistka za objevování našich skrytých darů a překonávání našich omezení. Absolventka kurzu Jóga v širších souvislostech se zaměřením na zdravotní aspekty jógy.    

 

Elen Burešová *1980  

Lektorka dětské, teen jógy i jógy pro dospělé v Duhové medicíně v Jičíně. Jógu a její principy předává dětem s nadšením, hravě a s heslem, že jóga se nemá jen cvičit, ale hlavně žít. Je absolventka kurzu Jóga v širších souvislostech se zaměřením na zdravotní aspekty jógy vycházející z konceptu spirální jógy a několika kurzů dětské jógy pro 1. i 2. stupeň ZŠ a náctileté. Mimo jógamatku se zabývá výtvarnou činností, tvorbou mandal, ilustrací. Zajímá se o ájurvédu a výživu, miluje turistiku, hory a lesy.   

 

 Joanka Rzesiewska *1977        

Někdy cesta začíná pádem... v jejím případě to začalo nemocí, která ji donutila starat se o své tělo, které křičelo o pomoc. Její vášní je dietetika a zdravý životní styl. Ashtanga jógu cvičí 20 let a v současné době se účastní kurzu spirální jógy. Zajímá se o dechové techniky a meditace, zejména jejich využití v případech přetížení stresem. 

 

 

Pokud jste něco takového přesně hledali 😉, ale máte otázky, volejte nebo pište na: 

Vendula Carr, tel 608 201 622, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

A pokud je Vám vše jasné, stačí vyplnit přihlášku a poslat ji na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., obratem se s Vámi spojíme.  

 

TĚŠÍME SE! 

 
Dovolená v Adršpachu
 
Termín 29.7.-2.8.2023
 
Průvodkyně Divya a Vasudha,
lektorky Esence Bohyně, každá se svojí jedinečností.
 
Propojíme tělo, duši a mysl do jednoty a celistvosti. Můžete se těšit na procházky krásnou přírodou, cvičení i meditace, hluboké techniky, které nám pomohou propojit se samy se sebou a svými dary, svojí jedinečností. Průvodci nám budou Příroda, Tanec, Meditace, Astrologie, Archetypy, Konstelace, Human Design, Kundalíni joga. Budeme společně objevovat harmonii a sílu vlastní jedinečnosti.
 
 
Hlásit se můžete na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

 

 

 

 

 

 
/